W mediach społecznościowych Madonny pojawił się film oskarżający Donalda Trumpa o lekceważenie koronawirusa.

82-sekundowy klip nosi tytuł „Tygodnie ignorancji” i przedstawia wypowiedzi Donalda Trumpa, jakie padły od końca stycznia do połowy marca. Prezydent USA zapewnia w nich, że sytuacja znajduje się pod kontrolą, ludzie zdrowieją, a wirus zniknie pewnego dnia „w cudowny sposób” lub też dzięki kwietniowemu ociepleniu.

„Wielki mędrzec przemówił” — tak Madonna podpisała film na Instagramie

Jeszcze na początku marca Trump mamił słuchaczy, mówiąc o szybko powstającej szczepionce i terapii, która prowadzi do wyzdrowienia. Na pytania dziennikarzy odpowiadał: „Mówimy o bardzo małej liczbie chorych w USA”. W dniu publikacji filmu przez Madonnę w USA zanotowano ponad 4500 nowych przypadków, stawiając ten kraj na drugim miejscu, jeśli chodzi o liczbę nowych zakażeń jednego dnia.

Nie po raz pierwszy Madonna krytykuje obecnego prezydenta. W 2017 roku artystka mówiła o koszmarze, jakim jest wybór Trumpa, dodając, że dalej może być tylko lepiej:

„On wyświadcza nam właściwie przysługę, bo znaleźliśmy się na dnie dna. Możemy się już tylko odbić. Co więc zrobimy? Mamy wybór: możemy niszczyć lub tworzyć. Ja wybieram to drugie.”

 

 

View this post on Instagram

 

#covid_19 #quarantine

A post shared by Madonna (@madonna) on