Ursula von der Leyen, przewodnicząca Komisji Europejskiej, potwierdziła, że Madonna wpłaciła milion euro na badania, których celem jest opracowanie szczepionki przeciwko SARS-CoV-2.

Zbiórkę zainicjowała Unia Europejska. Oprócz piosenkarki wpłat dokonały ONZ, światowi liderzy i rządy ponad trzydziestu państw, w tym Polski. Madonna wyraziła wdzięczność, że znalazła się w tak zacnym gronie. Dobroczyńcy ofiarowali już ponad 8 miliardów dolarów.

Polskie media i politycy opozycji zauważyli jednak, że Madonna ofiarowała więcej niż nasz kraj. Polski rząd wpłacił bowiem 750 tysięcy euro.

Komisja Europejska zasili zbiórkę kwotą miliarda euro, podobnie jak bogata Norwegia oraz Japonia, która zadeklarowała 800 milionów euro. Po 500 milionów euro ofiarują Niemcy, Francja i Arabia Saudyjska.

Korzystając z okazji, Madonna przekazała również jasny komunikat, że nie jest chora:

Nie mam wirusa. Fakt, że wykryto u mnie przeciwciała, oznacza, że miałam wirusa w przeszłości. I faktycznie mogłam go mieć, bo pod koniec trasy koncertowej byłam chora, podobnie jak duża część mojej trupy. Wtedy sądziliśmy, że dopadła nas grypa. Na szczęście wszyscy są już zdrowi. Mam nadzieję, że to wiele wyjaśnia. Wiedza to siła!