Madonna wsparła Fundację Billa i Melindy Gates’ów kwotą miliona dolarów. Celem jest znalezienie leku na pandemię koronawirusa.

„Dołączam do Fundacji Billa i Melindy Gatesów oraz ich starań w znalezieniu lekarstwa, które zakończy pandemię COVID-19 lub zapobiegnie jej dalszemu rozprzestrzenianiu. To konieczne, by chronić pracowników służby zdrowia, grupy ryzyka oraz nasze rodziny i przyjaciół.”

W trakcie oświadczenia, wygłoszonego na Instagramie, Madonna wyraziła swój podziw dla Gatesów, którzy 27 marca, wspólnie z Wellcome i Mastercard, założyli wartą 125 milionów dolarów organizację COVID-19 Therapeutics Accelerator. Celem przedsięwzięcia jest przyśpieszenie prac nad lekiem. Organizacja współpracuje ze Światową Organizacją Zdrowia, rządami państw oraz sektorem biznesowym – wszystko to w celu wsparcia całego procesu wynalezienia remedium: od masowej produkcji leku po jego dystrybucję, przy jednoczesnym minimalizowaniu ryzyka naukowców pracujących nad lekiem i dbaniu o to, aby lek był dostępny również dla najbiedniejszych mieszkańców.

„Siła i wiedza naukowców zapewni Akceleratorowi istotny postęp naukowy, dzięki czemu dowiemy się, jak zakończyć pandemię i jak zapobiec jej nawrotom. Składam wyrazy wdzięczności ratownikom, medykom i naukowcom, którzy chronią naszą społeczność, tych najbardziej cierpiących i narażonych.”

Artystka poprosiła również swoich fanów o wsparcie Fundacji, a także przypomniała o konieczności kwarantanny:

„Wiem, że słyszeliście to wiele razy. Zostańcie w domu. Bądźcie w kontakcie z rodziną i przyjaciółmi, którzy są w izolacji. Bądźcie czuli i kochający dla bliskich. I przede wszystkim – nie popadajcie w panikę. Strach zaprowadzi nas donikąd. Wierzę w ludzkość. Pokonamy to!”

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Madonna (@madonna) on